.

Podstawa słupka ogrodzeniowego

Posted by      lip 15, 2023     all
Podstawa słupka ogrodzeniowego

W naszym sklepie zaopatrzysz się m.in. w stalowe podstawy słupków ogrodzeniowych (inaczej: wsporniki, kotwy lub stopki). Te praktyczne akcesoria montażowe składają się z dwóch części: pionowego profilu oraz połączonej z nim, płaskiej podstawy z gotowymi otworami do mocowania śrub.

Podstawy do słupków: rodzaje

Na stronie TaniDrut.com oferujemy podstawy pod słupek ogrodzeniowy w dwóch standardowych rozmiarach:

  • do słupów 60 mm × 40 mm (z podstawą 110 mm × 110 mm, otworami 4 x fi 11 mm, o grubości profilu 2 mm),

  • do słupów 80 mm × 80 mm (z podstawą 150 mm × 150 mm, otworami 4 x fi 11 mm, o grubości profilu 2 mm).

Nasze stopki montażowe mają wysokość 150 mm lub 190 mm – z łatwością dobierzesz je więc do własnych potrzeb i wielkości słupów. Jeśli potrzebujesz stopek innych niż standardowe, zadzwoń do nas lub wyślij zapytanie za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Standardowo wszystkie podstawy do słupów, dostępne w naszym katalogu, mają charakterystyczny, szary kolor. Blaszaną powierzchnię możesz też pomalować farbą do stali na dowolny odcień, dopasowany do koloru Twojego płotu czy bramy.

Stopka do słupka ogrodzeniowego: montaż

Stopki stalowe do słupów ogrodzeniowych wyróżnia to, że w przeciwieństwie do klasycznych kotew, nie wymagają betonowania w gruncie. Podczas montażu nie musisz ich dodatkowo spawać, kleić ani obejmować stalowymi opaskami. Stopki ustawiasz w wyznaczonych miejscach i za pomocą odpowiednich śrub lub kotew łączysz je z podłożem oraz słupkami.

Ważne: podłoże pod wspornikami słupków powinno być równe i oczyszczone. Wszelkie nierówności utrudniają prawidłowy montaż kotew i pozostałych elementów nośnych ogrodzenia.

Słupki oraz stopki szybko połączysz z podłożem, używając narzędzi ręcznych lub elektronarzędzi. Ustawienie słupków sprawdzasz za pomocą poziomicy i korygujesz je na bieżąco.

Podstawa do słupka ogrodzeniowego: zastosowania

Nasze podstawy do słupów ogrodzeniowych służą głównie do montażu słupów do bram, furtek, ogrodzeń panelowych lub drewnianych. Elementy te sprawdzają się na różnych powierzchniach utwardzonych, m.in. na:

  • kostce brukowej,

  • wylewkach betonowych,

  • płytach z betonu architektonicznego.

Stalowa podstawa montażowa słupka przydaje się również do mocowania elementów małej architektury ogrodowej: pergoli, altanek, zadaszeń oraz innych konstrukcji, na przykład:

  • kojca dla czworonoga,

  • wiaty śmietnikowej,

  • konstrukcji na przydomowych placach zabaw (huśtawek, zjeżdżalni itd.),

  • lekkich budynków gospodarczych.

Podstawy do słupów możesz też wykorzystać do budowy balustrad i różnego rodzaju osłon tarasowych na płytkach, betonie lub kostce betonowej.

Blaszane podstawy do słupków ogrodzeniowych: zalety

Stopki do słupów dostępne w katalogu TaniDrut.com to wysokiej jakości produkty, projektowane i wytwarzane w Polsce. Wszystkie nasze podstawy pod słupki ogrodzeniowe produkujemy ze sprawdzonego materiału, jakim jest blacha ocynkowana. Co ją wyróżnia? To surowiec odporny na korozję, przystosowany do wieloletniej pracy w zmiennych warunkach i wysokiej wilgotności.

Sztywna blacha świetnie łączy słupy z różnego rodzaju podłożami. Nasze stopki stalowe zapewniają stabilność pionowych konstrukcjom m.in. dzięki starannie wykonanym spawom, które wytrzymują znaczne obciążenia. Słupki ogrodzeniowe tworzą zwartą całość wraz z ocynkowaną, spawaną podstawą – skutecznie opierają się silnym wiatrom, naciskom czworonogów itd.

Każda stopka do słupów ogrodzeniowych ma gotowe otwory montażowe, nie musisz więc tracić czasu na dodatkowe pomiary i obróbkę blaszanej powierzchni. Prosta konstrukcja naszych podstaw do słupów ułatwia również szybki demontaż całych konstrukcji lub pojedynczych elementów. Uszkodzone słupki lub przęsła szybko wymienisz, odkręcając śruby mocujące słup.

Nasze podstawy blaszane do słupków ogrodzeniowych są bardzo praktyczne. Używając ich, nie musisz bowiem demontować kostki brukowej ani niszczyć swojej wylewki. Słupy stawiasz precyzyjnie i szybko, zachowując porządek na swojej posesji. Brak konieczności betonowania lub kucia posadzki sprawia, że oszczędzasz czas i pieniądze.

Podstawa słupka ocynkowana: ceny

Jako producent branży ogrodzeniowej oddajemy w Twoje ręce wyroby stalowe wysokiej jakości. Oferujemy ocynkowane podstawy do słupków ogrodzeniowych w przystępnych cenach. Wszystkie aktualne ceny wsporników STAL sprawdzisz i porównasz na kartach wybranych produktów. Na naszej stronie wybierzesz też dowolną ilość stopek, które zamówisz bez wychodzenia z domu bądź firmy.

A może szukasz innych rodzajów kotew, śrub montażowych lub gotowych elementów podmurówki? Zostaw nam wiadomość lub zadzwoń. Chętnie doradzimy Ci w wyborze najlepszych rozwiązań.