.

Ceownik – łącznik podmurówki

Posted by      lip 7, 2023     all
Ceownik – łącznik podmurówki

Nasz katalog produktów obejmuje akcesoria do montażu elementów prefabrykowanych w ogrodzeniach, w tym stalowe ceowniki do podmurówki. Są to specjalnie wyprofilowane łączniki, dopasowane do gotowych płyt podmurówkowych, dostępnych w naszej ofercie.

Łącznik do podmurówki: rodzaje

W naszym sklepie znajdziesz dwa rodzaje łączników ogrodzeniowych – proponujemy:

  • cienkie ceowniki metalowe 5 cm × 25 cm ze wkrętami w pakiecie,

  • łączniki prefabrykowane przelotowe, proste i narożne (produkty te znajdziesz w kategorii: podmurówki).

Metalowe ceowniki ogrodzeniowe sprzedajemy w wersjach: ocynkowanej, czarnej, brązowej, grafitowej i zielonej. Możesz więc z łatwością dobrać kolor ceownika do kolorystyki słupków i do pozostałych elementów ogrodzeniowych.

Ceownik do montażu podmurówki: budowa

Ceowniki do podmurówek, które właśnie oglądasz, mają prostą konstrukcję – składają się z trzech ścianek, układających się w kształt litery U. Na końcu formy znajduje się ogranicznik w postaci pręta, który podtrzymuje płytę podmurówki i uniemożliwia jej bezpośredni kontakt z wilgotnym podłożem. Ceownik ma również gotowe otwory montażowe w górnej i dolnej części listwy, przylegającej do słupów ogrodzeniowych.

Nasze ceowniki zaprojektowaliśmy z myślą o podmurówce systemowej betonowej o długościach 2,5-25,1 m, wysokości 25 cm i grubości 5 cm. Płyty tego typu z łatwością wsuniesz do wnętrza ceownika – nie musisz ich dodatkowo stabilizować betonem, śrubami ani klejem. Uchwyty produkujemy z wysokiej jakości metalu, odpornego na wyginanie, rdzę i zarysowania.

Łącznik ogrodzenia panelowego: montaż

Łączniki do podmurówek prefabrykowanych powstały z myślą o szybkim, prostym montażu ogrodzeń systemowych i płotów z siatki. Jak łączyć ceowniki ze słupkami ogrodzeniowymi i płytami podmurówki? Technika montażu zależy od rodzaju łączeń:

  • ceownik, czyli łącznik metalowy do podmurówki przykręcasz pionowo po wewnętrznych stronach słupków, a następnie delikatnie osadzasz na nich płyty betonowe (czynność tę powinny wykonywać dwie osoby, ponieważ płyta jest długa i nieporęczna),

  • łączniki betonowe wsuwasz pomiędzy każdy słupek, a w powstałe między nimi szczelinami umieszczasz płyty podmurówkowe.

Podczas montażu płyt betonowych w ceownikach metalowych nie musisz dodatkowo stosować mas mocujących. W łącznikach betonowych szczeliny możesz wypełnić gotowym betonem lub specjalistycznymi, suchymi mieszankami kotwiczącymi.

Ważne: ceowniki metalowe przykręcasz wyłącznie do ustabilizowanych słupków ogrodzeniowych. Jeśli słupy są świeżo wybetonowane, spokojnie poczekaj, aż beton zwiąże i kontynuuj prace montażowe na ustabilizowanym podłożu.

Ceownik do ogrodzenia panelowego: zastosowania

Podmurówki prefabrykowane są bardzo popularnym rozwiązaniem, stosowanym w różnych typach nowoczesnych, lekkich ogrodzeń. Ich szybki montaż ułatwia łącznik – ceownik do podmurówki, który możesz wykorzystać m.in. w:

  • płotach panelowych,

  • ogrodzeniach z siatki plecionej lub zgrzewanej,

  • ogrodzeniach kutych i systemowych.

Wąskie ceowniki metalowe sprawdzają się zarówno na posesjach prywatnych, jak i przestrzeniach publicznych: na placach zabaw, skwerach, terenach szkolnych itd. Z powodzeniem wykorzystasz je do budowy płotów i kojców. Łączniki metalowe współtworzą zgrabne, cienkie systemy podmurówek, które świetnie nadają się na działki małe lub o nieregularnym kształcie.

Łącznik podmurówki metalowy: zalety

Nasze metalowe ceowniki do płyt betonowych wyróżnia niska cena, wysoka jakość i uniwersalność zastosowań. Każdy ceownik pokryty jest warstwą cynku, która sprawia, że materiał jest odporny na działanie wilgoci i nie koroduje.

Odpowiednio wyprofilowany łącznik do podmurówki metalowy świetnie stabilizuje płytę podmurówki, uniemożliwia jej przesuwanie lub wypadanie. Ścianki ceownika osłaniają też krawędzie betonowych płyt, zapobiegając ich wyszczerbieniu i uszkodzeniom.

Kolejną zaletą ceowników ogrodzeniowych metalowych jest to, że ułatwiają ekspresowy montaż podmurówki. Oszczędzasz swój czas i pieniądze, ponieważ nie musisz dodatkowo betonować lub spawać łączników ze słupami czy elementami prefabrykowanymi. W profilach masz też gotowe otwory montażowe.

Każdy ceownik malowany proszkowo z łatwością dopasujesz też do kolorystyki słupków ogrodzeniowych i podmurówki. To element zarówno konstrukcyjny, jak i dekoracyjny, który sprawia, że płoty zyskują modny, nowoczesny wygląd. Ceowniki, przęsła ogrodzeniowe i słupki w jednakowej kolorystyce stanowią efektowną całość spójną wizualnie.

Ceownik metalowy do podmurówki: ceny

W naszej ofercie znajdziesz łączniki ogrodzeniowe metalowe w przystępnych cenach, które szybko sprawdzisz, klikając oferty wybranych produktów. Do każdej sztuki ceownika dołączamy gratis komplet blachowkrętów 5 mm × 20 mm – nie musisz więc szukać dodatkowo akcesoriów montażowych w innych sklepach. U nas tanio skompletujesz wszystkie elementy swojej podmurówki.

Masz pytania, dotyczące cen, kolorystyki lub wymiarów naszych ceowników? Zostaw nam wiadomość lub zadzwoń. Chętnie odpowiemy na każde zapytanie.