.

Panele ogrodzeniowe

W ciągłej sprzedaży są przęsła z paneli ogrodzeniowych. Panele to nowoczesne i solidne rozwiązanie na ogrodzenie działki.

Wykonane są z grubych drutów takich jak 4mm lub 5mm.  Inwestujesz w ogrodzenie raz, a porządnie, dlatego dla siebie w tej kwestii nie warto zaoszczędzać na cieńszej średnicy drutu poniżej 4mm. W markecie najczęściej spotkasz średnicę 3,2mm lub 3,5mm - to powoduje mniejszą sztywnoć i żywotność paneli.

Wysokość panela jest uzależniona od miejsca montażu oraz ukształtowania terenu. Na przykład w ogródkach działkowych można zastosować przęsła o wysokości 1m. Działkę lub dom grodzi się z reguły panelem o wysokości 1,2m lub 1,5m. Z kolei jeżeli masz nierówny teren, działka w górach, na pagórku to warto sięgnąć po przęsła 1,7m, które zniwelują różnice w terenie za pomocą uskoków.

Długość panela jest standardowa i niezmienna przy zakupie jest to 2,5m. Natomiast jeżeli ogrodzenie nie jest wielokrotnaścią 2,5m, to spokojnie można przy ostatnim słupki przyciąć panel tak, aby dopasować do kształtu działki i długości boków.

Każdy panel ogrodzeniowy jest wykonany z stali ocynkowanej. Dodatkowo może mieć warstwę podwójnie zabiezpieczającą przed korozją w postaci lakieru nanoszonego proszkowo. Ocynk i malowanie proszkowe zabezpiecza stalowe ogrodzenia na długie lata użytkowania.