.

Cena robocizny ogrodzenia panelowego

Wysłane przez      paź 12, 2020     Wszystkie
Cena robocizny ogrodzenia panelowego

Cena robocizny ogrodzenia panelowego

Kiedy planujesz montaż ogrodzenia panelowego na swojej działce albo wokół posesji firmowej, dużą trudność w kalkulacji kosztów stanowi cena robocizny. Firmy zajmujące się wykonaniem tej usługi dokonują zwykle indywidualnej wyceny na postawie zebranych informacji oraz oględzin w terenie. Jaka jest zatem średnia cena robocizny ogrodzenia, od czego zależy i jakie elementy biorą pod uwagę wykonawcy, dokonując swoich kalkulacji – o tym przeczytasz w naszym artykule.

Wykonanie płotu panelowego przez sprawdzoną firmę daje Ci gwarancję, że Twoja działka będzie odpowiednio zabezpieczona przed ryjącymi zwierzętami lub złodziejem. Samodzielny montaż może pochłonąć wiele cennego czasu, a bez wiedzy i odpowiedniego doświadczenia możesz popełnić wiele błędów, które w dalszej eksploatacji wpłyną na obniżoną jakość oraz trwałość paneli. Sprawdź, ile zapłacisz więc za robociznę i wykonanie metra ogrodzenia z podmurówką lub za opcję bez fundamentu.

cena robocizny paneli ocynkowanych, ogrodzenie z paneli koszt montażu

Cena za metr ogrodzenia – robocizna

Wykonawca dokonuje kalkulacji stawki za montaż ogrodzenia w oparciu o wizję lokalną, w wyniku której może oszacować:

  • łączną długość płotu, ilość potrzebnych słupków,
  • koszt montażu bramy i furtki,
  • konieczność użycia ciężkiego sprzętu, jeśli występują duże nierówności gruntu, korzenie drzew lub głazy,
  • koszt demontażu istniejącego już ogrodzenia wraz z fundamentem.

Na podstawie zgromadzonych danych firma montażowa podaje dokładną cenę za metr robocizny z materiałem lub bez, w zależności od Twoich potrzeb. Najtańsza, a jednocześnie najmniej czasochłonna opcja, to wykonanie ogrodzenia panelowego bez podmurówki, na wbetonowanych słupkach. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, by zaoszczędzić pieniądze i czas.

Cennik montażu ogrodzenia bez podmurówki 

Postawienie płotu panelowego bez konieczności wykonania czasochłonnych wykopów czy szalunków znacznie obniża koszt jego wykonania. W różnych regionach Polski firmy podwykonawcze montują ogrodzenia bez podmurówki w cenie od 25 do 30 złotych, a na ostateczną kwotę ma często wpływ całkowita długość ogrodzenia. Co to oznacza w praktyce?

Robocizna za ogrodzenie powyżej 50 lub 100 mb wyniesie kilka procent mniej niż w przypadku małych posesji, gdzie długość płotu to nie przekracza 50 metrów. Pamiętaj, że na cenę profesjonalnego montażu składa się wiele elementów, takich jak: koszt dojazdu na posesję, transport materiału – jeśli jest konieczny, czy roboczogodzina pracownika. Płacąc za usługę, zyskujesz solidny, dobrze wykonany płot, który jest też objęty gwarancją wykonawcy i w razie zaobserwowania jakiejkolwiek usterki możesz liczyć na wsparcie.

cennik ogrodzenia - montaż, koszt robocizny 1m ogrodzenia

Koszt wykonania podmurówki

Fundament w postaci podmurówki może być wykonany na 2 sposoby: w formie tradycyjnej wylewki betonowej albo na bazie gotowych modułów prefabrykowanych, układanych w wykopie. Wykonanie fundamentu betonowego jest bardziej czasochłonne i droższe – koszt przygotowania systemu szalunków i wylewki może sięgnąć nawet do 55 złotych brutto za metr bieżący.

Gotowe podmurówki prefabrykowane są montowane bezpośrednio w gruncie z wykorzystaniem łączników, dzięki czemu cały proces trwa znacznie krócej niż w przypadku zastosowania betonu. Koszt wykonania podmurówki modułowej wynosi od 29 do 45 złotych za metr bieżący, dlatego jest to obecnie najpopularniejszy i najczęściej wybierany w Polsce typ fundamentu pod ogrodzenie. 

Dodatkowe koszty podmurówki

Łączny koszt montażu ogrodzenia może też obejmować dodatkowe działania, mające na celu ułożenie lub wylanie podmurówki w terenie, gdzie grunt jest niestabilny lub istnieje ryzyko podkopywania się różnych zwierząt. Czasem konieczne okazuje się wyrównanie terenu lub usunięcie z ziemi korzeni drzew, dużych kamieni oraz resztek starych fundamentów, które uniemożliwiałyby dalsze prace. W takich sytuacjach koszt rośnie i musisz uwzględnić roboczogodziny operatora sprzętu.

Obecnie stawki za godzinny wynajem koparki lub koparko– ładowarki wahają się w granicach pomiędzy 80 a 150 złotych. Cena ta obejmuje wyłącznie samą usługę, do której należy doliczyć paliwo. Są jednak takie sytuacje, gdy wykonanie montażu podmurówki bez użycia ciężkiego sprzętu może okazać się niemożliwe.

montaż paneli ogrodzeniowych, robocizna za metr pnela ogrodzeniowego

Ogrodzenia – cennik robocizny w Polsce

W Polsce istnieje spora rozbieżność w kwestii kosztu robocizny i wykonania ogrodzenia panelowego. Średni koszt takiej usługi wynosi 40 złotych za metr bieżący, ale pamiętaj o tym, że jest to mediana pomiędzy wieloma polskimi regionami, a przedstawiona stawka dotyczy wyłącznie robocizny, bez materiałów w postaci przęseł, podmurówki czy akcesoriów montażowych

W poszczególnych województwach i dużych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Wrocław czy Gdańsk, cennik robocizny różni się od stawek obowiązujących w mniejszych miejscowościach. Przykładowo, za montaż ogrodzenia bez podmurówki zapłacisz w Krakowie 39 – 40 złotych, zaś w miasteczkach województw: pomorskiego lub opolskiego koszt ten spada nawet o 5 złotych za metr. Kwoty te wynikają w dużej mierze z różnicy wynagrodzeń pracowniczych w poszczególnych regionach, kosztów życia w większym mieście, w tym podatków czy tak prozaicznych kwestii jak przejazd na teren budowy.